gallery/2020-12-14
İsim Soyisim  
Telefon  
Yetişkin Sayısı  
Çocuk Yaşları  
Tarih Tercihi Belirtiniz Lütfen  
Mesajınız  

Online Rezervasyon

Bulgaristan Romanya Ukrayna Ve Moldova Turu

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

 Belirtilen Otellerde Konaklama (9 Gece Oda Kahvaltı)

 Panoramik Şehir Turları (Sofya - Bükreş - Lviv - Kiev - Odessa - Kişinev - Varna)

 Transferler (Şehirlerarası)

 Şehir Vergileri

 Rehberlik Hizmetleri

 Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetleri

 Yurtdışı Çıkış Harcı

 Kişisel Harcamalar

 Ekstra Turlar

 Bahşişler 

 Öğle Yemekleri Akşam Yemekleri  İçecekler

 Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

 Seyahat Sağlık Sigortası 

(Opsiyonel)

15,00 EUR (0-70 Yaş) 30,00 EUR (70-100 Yaş)

 

 Seyahat Sağlık Sigortası 

(Opsiyonel)

20,00 EUR (0-70 Yaş) 40,00 EUR (70-100 Yaş)

 

Vize Ücreti

 

 

 

Tur Programı

 

1. Gün

İstanbul - Sofya - Bükreş

Gece saat 22.00'de Kadıköy’de (Evlendirme Dairesi’nin yanı), 22.30'da Mecidiyeköy’de (Migros’un önü), 23.00'de İncirli’de (Ömür Plaza önü) ve 23.30’da Bahçeşehir’de (Isparta Kule Tır Parkı) buluşup yola çıkacağız. Sterilize edilmiş özel otobüslerimizle Tekirdağ güzergâhı üzerinden yolculuğumuza devam edecek, BCCP-Kapıkule’de (Kapitan Andreevo) gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayacak, yolculuğumuza devam ederek sabah saatlerinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya ulaşmış olacağız. Şehre vardığımızda panoramik şehir gezimizi gerçekleştirecek ve ülkeye özgü üç temel dinin ibadethanesini (cami, sinagog ve kilise) bir arada barındıran, “Hoşgörü Üçgeni” denilen meydanı; Sofya Piskoposluğu’na ait olan Sveta Nedelya Kilisesi’ni; şehrin en eski binalarından biri olan ve geçmişi 4. yüzyıla dayanan Rotonda Georgi Kilisesi’ni; 1907-14 yıllarında Ruslar tarafından inşa edilen Aziz Nikolas Rus Kilisesi’ni; Bulgaristan’ın simgesi kabul edilen ve 1912 yılına kadar süren bağımsızlık mücadelesi sırasında Bulgaristan için ölen Rus askerlerinin anısına inşa edilen Aleksander Nevski Katedrali’ni; modern Sofya’nın hükümet binalarını; on altıncı yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii’ni göreceğimiz gezimizin ardından serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluştuktan sonra Romanya’nın başkenti Bükreş’e gitmek üzere yola çıkacağız. Balkan coğrafyasının en güzel şehirlerinden biri olduğu için “Balkanların Paris’i” denilen Bükreş’e vardığımızda panoramik gezimize de başlayacağız. Şehrin başlıca meydanlarını (Unirii, Üniversite, Zafer, Devrim, Charles De Gaulle); “Halk Evi” olarak bilinen ve Çavuşesku tarafından inşa ettirilen parlamento sarayını; hükümet binalarını; Roma kalıntılarının bulunduğu Ataneum’u; Kraliyet Sarayı’nı; şehrin eski merkezini; zafer takını; Tarih Müzesi’ni; Romanya’nın havacılık tarihini simgeleyen Havacı Kahramanlar Anıtı’nı; şehirdeki Atatürk Meydanı’nı ve anıtını göreceğimiz gezimizin ardından hem dinlenmek hem de konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek ve şehrin en eğlenceli mekânlarında farklı bir Romanya deneyimi yaşama fırsatı sunacak Romen Gecesi Turu’na katılabilecekler (55 Eur). Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

2. Gün

Bükreş - Lviv

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak otobüsümüze binecek ve Lviv’e doğru yola çıkacağız. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lviv’e vardığımızda dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

3. Gün

Lviv

Kahvaltıdan sonra Lviv panoramik gezimizi yapacağız. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan, Gotik ve Rönesans üslubunda yapılmış, günümüzde hemen hemen tamamı korunmuş binalarıyla şirin bir Orta Avrupa kenti olan, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, “aslanlar kenti” adıyla anılan Lviv’in opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatrosu binasını, Svobada Meydanı’nı, Lychavik Mezarlığı’nı, uzaktan Lviv Kalesi’ni, St George Yunan-Katolik Katedrali’ni, Cizvitlerden kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi’ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı’nı, Katedral Meydanı’ndaki Boim Şapeli’ni, Rynok Meydanı’nı görecek ve kentin farklı yüzleri hakkında fikir edineceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Öğle Yemekli Şatolar Turu’nu gerçekleştireceğiz (65 Eur). Yakınlarında pek çok şato barındıran ancak en çok Potosky Sarayı ile bilinen şehrin “Altın Nal Bölgesi” olarak anılan şatolar bölgesinde ziyarete açık olan iki tanesini göreceğimiz turumuzda geçmişe, şövalye dönemine uzanan bir zaman yolculuğu yapacağız. Sonrası serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Lychakiv Mezarlığı Turu’na katılabilecekler (25 Eur). On altıncı yüzyıla kadar kimsesizler mezarlığı olarak kullanılan ve on sekizinci yüzyıldan itibaren siyasetçilerin, sanatçıların, varlıklı ailelerin defnedildiği, günümüzde “tarih ve kültür müzesi” kapsamına alınan toplam 42 hektarlık bu mezarlıkta önemli heykeltıraşların tasarlayıp yaptıkları muhteşem güzellikteki mezar anıtlarını göreceğiz. Yüzlerce yıllık ağaçları, kuş sesleri ve dingin ortamın her biri olağanüstü bir ustalığın eseri olan mermer heykellerle buluştuğu, film setini andıran bu mekânda Ukrayna, Polonya ve Rusya tarihinden önemli olayları da anma imkânı bulacağız. Bu keyifli turumuzun ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

4. Gün

Lviv - Rivne - Kiev

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak otobüsümüze binecek ve Kiev’e doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında Ukrayna’nın en şirin yerleşim beldelerinden biri olan Rivne’de durup hem biraz dinlenecek hem de bol bol fotoğraf çekebileceğiz. Ardından Kiev’e ulaşmak üzere yolumuza devam edeceğiz. Dinyeper Nehri’nin kıyısına kurulan, adını (bir efsaneye göre) Kiy, Şek, Horiv ve Lybid adlı dört kardeşin en büyüğü Kiy’den alan, Hazarlar tarafından kurulduğu da ileri sürülen Kiev’e yaklaşık sekiz saat sonra vardığımızda panoramik şehir gezimize de başlayacağız. Ormanı andıran korularıyla dünyanın en yeşil şehirleri arasında yer alan Kiev’de şehri çevreleyen ve 1100 metre boyunca pek çok eğlenme, alıveriş, kültürel faaliyet alanı barındıran, oldukça işlek Kreschatik Caddesi boyunca ilerleyeceğiz. Gezimizde Mariyinsky Parkını ve Sarayı’nı; on birinci yüzyılın başında inşa edilmeye başlayan (Ayasofya Katedrali olarak da bilinen) Azize Sofya Katedrali’ni; eskiden şehrin etrafını saran surların ana kapısı sayılan ancak günümüzde tek başına ayakta kalan Altın Kapı’yı; ülkenin tüm toplumsal olaylarına şahit olan Özgürlük Meydanı’nı göreceğiz. Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

 

5. Gün

Kiev

Kahvaltıdan sonra serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi ve Pechersk Manastırı Turu’nu gerçekleştireceğiz (55 Eur). Bu gezimizde ilk durağımız açık ve kapalı kısımlardan oluşan İkinci Dünya Savaşı Müzesi olacak. Yol üzerinde şehrin simgesi olan Anavatan adlı heykelini de görüp hikâyesini dinleyecek, Ukrayna tarihi hakkında çarpıcı bilgiler almak üzere müzeye geçeceğiz. Müzenin açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan Savaşı’nda ve İkinci Dünya Savaşında kullandığı mühimmatları ve savaş araçlarını, üç kattan oluşan kapalı kısımda ise İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan, tamamen orijinal araç gereçleri yakından görme imkânı bulacağız. Savaşın insanlığa verdiği zararı en çarpıcı örneklerle göreceğimiz bu gezinin ardından “Mağara Manastırı” olarak da bilinen Pechersk Manastırı’na geçeceğiz. Aslında bir yapı kompleksi olan ve bünyesinde altısı yeri altında olmak üzere toplam 18 kilise barındıran, on birinci yüzyıldan kalma manastırın mistik ve ruhani ortamı bizi hemen kuşatacak. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, Ortodoks Slavlar için kutsal dini merkezlerden biri olan bu komplekste ve bahçesinde yapacağımız geziden sonra serbest zaman. Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Kiev Metrosu Kültür Turu ve Dinyeper Nehri Üzerinde Tekne Turu’nu gerçekleştireceğiz (55 Euro). 1960 yılında inşa edilen, hepsi ayrı tarzda yapılmış 50 istasyon, üç ana hat ve iki yardımcı hattan oluşan metro hakkında bilgi alırken ağın 105,5 metre derinlikteki “en derin” noktasına, Kiev Arsenal durağına da gideceğiz. Günde bir buçuk milyona yakın kişinin ulaşımını sağlayan metroda yapacağımız bu kültürel gezinin ardından Kievlilerin günlük hayatlarına tanık olmak ve alışveriş yapmak amacıyla Andreyevskiy Yokuşu’na gideceğiz. Dinyeper Nehri’nde yapacağımız hayranlık uyandırıcı tekne turundan sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

 

6. Gün

Kiev - Uman - Odessa

Kahvaltıdan sonra Ukrayna’nın eğlence başkenti sayılan Odessa’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında Ukrayna’nın milli kahramanı Taras Şevçenko’nun şiirlerinde sık sık bahsettiği Uman şehrine uğrayacağız. On sekizinci yüzyıldan İkinci Dünya Savaşı’na kadar çok sayıda Yahudi’nin yaşadığı, savaş sırasında ibadethaneler ve mezarlıklar dahil her yerinin tahrip edildiği şehre vardığımızda panoramic gezimize başlayacağız. Gezimiz sırasında Hasidizm’in babası Baal Şem Tov’un torunu Bratslavlı Rabbi Nachman’ın her yıl on binlerce Yahudi tarafından hac ziyaretinde bulunulan mezar anıtını; güzelliğiyle ünlü Sofia Pototsky’nin anısına eşi tarafından yaptırılan Sofiyivka Parkı’nı; Uman Çeşmes’ni ve pek çok güzel yapıyı gördükten sonar kısa bir süreliğine dinlenme molası vereceğiz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşup yolculuğumuza devam edeceğiz. İnsanlık tarihi boyunca Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehirlerinden biri olan Odessa’da yapacağımız gezi sırasında şehirde hüküm sürmüş Tatarlar’ın, Osmanlılar’ın, Ruslar’ın izlerini göreceğiz. Rus hâkimiyetine girmeden önce Hacıbey (bazen de Hocabey) olarak anılan şehrin yemyeşil atmosferini, geniş parklarını ve sahil şeridini görecek, ünlü Ulusal Opera Binası’nı, şehrin tarihinde önemli bir yeri olan Çariçe II. Katerina’nın heykelini, “Potemkin Zırhlısı” filmindeki ünlü sahnenin çekildiği Potemkin Merdiveni’ni ve daha pek çok eşsiz mimari örneklerini yakından görme fırsatı bulacağız. Gezimizin ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, şehrin araç trafiğine kapalı ve neşeli sokaklarında renkli bir Odesa deneyimi yaşayabilecekler.  Geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

 

7. Gün

Odessa

Kahvaltının ardından serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Katakomp Turu’na katılabilecekler (60 Eur). Şehrin altında geniş bir alana yayılan bir yeraltı labirenti olan katakomplarda yapacağımız özel gezimizde 200 yıl önce inşa edilen, toplam uzunluğu yaklaşık 3500 kilometreyi bulan tünellerin yakın tarihte taşıdığı önemli rol hakkında bilgi alacağız. İkinci Dünya Savaşı sırasında üç yıl boyunca Nazi işgali altında kalan şehirde yerel direnişçilerin (partizanlar) kullandıkları, hatta yaşadıkları tünellerde döneme özgü eşyaları göreceğiz. Sonrası serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Degüstasyonlu Shustov Konyak İmalathanesi Turu’na katılabilecekler (35 Eur). 1899 yılında imalathaneyi satın alan ve tüm Rusya’da “Konyak ve Votka Kralı” olarak anılan Nikolay Leonidovic ile mekânı günümüze kadar ulaştıran ailesi hakkında bilgi alacağımız gezimizde unutulmaz anılar biriktireceğiz. Üretilen eşsiz konyakları tadacak, konyak üretim tekniklerini, inceliklerini ve üretim aşamalarını da göreceğiz. Ardından dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Odessa Tekne Turu’nu gerçekleştireceğiz (35 Eur). Odessa plajlarını, gece hayatıyla ünlü Arcadia Bölgesini, Meçhul Bahriyeli Anıtı’nı göreceğimiz bu harika geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

 

8. Gün

Odessa - Kişinev

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılacak ve Moldova’nın şirin başkenti Kişinev’e gitmek üzere yola çıkacağız. İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulu olan Kişinev’e vardığımızda panoramik gezimize başlayacak ve parklarla çevrili bembeyaz binalarıyla hoş bir görüntüsü olan, masmavi gölleri, geniş bulvarlarıyla doğanın içinde adeta bir mücevher gibi yükselen şehrin önemli yapılarını göreceğiz. Türk-Rus Savaşı’nda Rus galibiyeti anısına inşa edilen Zafer Takı’nı; İsa’nın Doğuşu Metropolitan Katedrali’ni; Ulusal Müze’yi, Şehir Kütüphanesi’ni ve daha pek çok tarihi yapıyı gördükten sonra serbest zaman. Ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Milesti Mici Mahzen Turu’na katılabilecekler (45 Eur). Yaklaşık 200 yıldan bu yana önce taş ocağı sonra da sığınak olarak kullanılan, nihayet 1969 yılında şarap mahzeni olarak faaliyete geçen bu yerde unutulmaz lezzetler tadacağız. Yerin 50 metre altında ve 200 kilometre uzunluğunda olan, yaklaşık iki milyon şişenin saklandığı, hatta 2002 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en büyük şarap madeni olarak kaydedilen Milesti Mici mahzenindeki ilginç gezimizden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz akşam saatlerinde başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek olan keyifli bir etkinliğe, ekstra düzenlenecek Moldova’da Gecenin Rengi’ne katılabilecekler (75 Eur). Geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

 

9. Gün

Kişinev - Köstence - Varna

Kahvaltıdan sonra Varnaya doğru yolculuğumuza başlayacak. Kişinev ve Köstence yolculuğumuz esnasında rehberimizin belirlediği yerlerde dinlenme ve yemek molaları vereceğiz.Varnaya vardığımızda panoramik gezimize başlayacak ardından hem dinlenmek hem de konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek ve şehrin en eğlenceli mekânlarında farklı bir Bulgar deneyimi yaşama fırsatı sunacak Bulgar Tavernası Turu’na katılabilecekler (35 Eur). Geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

 

10. Gün

Varna - Burgaz - İstanbul

Kahvaltıdan sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlayacak. Yolculuğumuza Burgaz üzerinden ilerleyerek yapacağımız dönüş yolculuğumuz esnasında rehberimizin belirlediği yerlerde dinlenme ve yemek molaları vereceğiz. İstanbul’a vardığımızda turumuz da sona erecek. Eve hoş geldiniz!

 

 

Açıklamalar

 

 

***Programa katılacak olan misafirler eğer vizeden muaf değillerse çok girişli shengen veya Bulgar+Romanya vizesi gerekmektedir. Ukrayna ve Moldova Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.***

 

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

 

Daha fazla bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayınız

Bulgaristan Romanya Ukrayna Ve Moldova Turu

 

Tur Programı

 

Her Perşembe Çıkışlı

 

1. Gün İstanbul - Sofya - Bükreş

 

2. Gün Bükreş - Lviv

 

3. Gün Lviv

 

4. Gün Lviv - Rivne - Kiev

 

5 Kiev 

 

6. Kiev - Uman - Odes

 

7. Odessa

 

8.Odessa - Kişinev

 

9.Kişinev - Köstence - Varna

 

10.Varna - Burgaz - İstanbul

 

ÇÖZÜM MERKEZİ 

 

İletişim Bilgilerimiz

 

Kol Turizm Seyahat Acentası Taş.Turizm İnş Eml. Ltd. Şti

 

MERKEZ OFiS 

 

Adres : Marmaris Kemal Seyfetin Blv A/1 Marmaris

Ofis :  08502149978

Tel :  +90 5446267506

Email : tatiltime@outlook.com.tr
             

Çalışma saatlerimiz: 7/24

 

İstanbul Ofis

 

Osman Bey İslamlar Mahallesi  Sokak no:15  İstanbul / Beyoğlu

Telefon : +90 (544 7711489

Telefon : +90 (545 5329043

Tel :   +90 5446267506

Ofis : 08502149978

 

Bulgaristan Romanya Ukrayna Moldova Turu 

                    Her Perşember Çıkışlı